Це не наша проблема, − Портніков про рішення Нідерландів щодо України

130
Журналіст, публіцист Віталій Портніков прокоментував відмову Нідерландів у ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС.

За словами Портнікова, відмовившись ратифікувати Угоду про асоціацію України з Євросоюзом влада Нідерландів заганяє сама себе в глухий кут. І саме влада цієї країни, а не українська сторона, повинна шукати вихід із нього.
«Президент Петро Порошенко збирається до Брюсселя для того, щоб обговорити ситуацію, що може скластися в разі відмови Нідерландів ратифікувати угоду про асоціацію. Українські чиновники і політики засуджують нідерландського Прем’єр-міністра Марка Рютте, який заявив, що його країна, найімовірніше, не ратифікує цей документ. Але чи повинні ми взагалі докладати зусиль для вирішення проблеми, яка не є нашою? Яка, по суті − європейська, а, перш за все, − голландська проблема», − наголосив у статті для Еспресо журналіст.
Він нагадав, що нині ця Угода і так діє у повному обсязі, щоправда, в так званому «тимчасовому режимі». Дія тимчасового режиму завершується після процедури ратифікації − тоді Угода починає діяти в постійному режимі.
Автор підкреслив, що для скасування тимчасового режиму Угоди необхідне одноголосне рішення всіх урядів Євросоюзу, які його вже схвалили. Тобто тимчасовий режим може діяти вічно.
«У голландському референдумі не було жодного сенсу. І в тому, що він взагалі відбувся, винна політична еліта цієї країни… І саме вона повинна знайти вихід із глухого кута, в який вона сама себе загнала. Вона, не ми», − резюмував публіцист. 

Коментарi

Коментарiв