Декомунізація лише наблизила Україну до СРСР, – філософ

191
Філософ, президент Фонду якісної політики Михайло Мінаков прокоментував процес декомунізації в Україні.

«Я вважаю, що в 1991 році Радянський Союз не помер, його стало більше. Він розвинувся. І коли дивишся, їздиш і розмовляєш з людьми що в Росії, що в Україні, що в Молдові, Киргизстані, то розумієш, що Радянський Союз просто придбав 12 нових доль. Насправді навіть більше, тому що і в Естонії ці елементи видно», – висловив думку Мінакова.
За його словами, нинішній процес декомунізації лише наблизив нас до Радянському Союзу в період перебудови. Він зауважив, що це мотив єдиної монополії на ідеологію: «Він став настільки домінуючим, що, загалом-то, я розумію, що з Радянським Союзом ми не попрощалися». 
Відповідно, як стверджує філософ, ми не йдемо в майбутнє, ми вічно крутимося по колу, ходимо циклами навколо цього будинку і вікна колишньої. Але, насправді, життя йде. Просто йде кудись у бік від нас.
«Радянський Союз, при плюсах і мінусах, був історичною зоною. Історія робилася цим народом. Ми втомилися від цієї місії. І пострадянський період повинен був принести якесь полегшення, повернутися до нормального життя, до економічних і політичних свобод, до можливості побудувати республіку. Але замість цього ми стали лабораторією історії. На нас відпрацьовуються найбільш страшні і важкі ідеології», – зауважив в ефірі 112 фахівець.
 

Коментарi

Коментарiв