Адвокат спрогнозував репресії проти кримських татар

237
Адвокат Марк Фейгін спрогнозував, що після запланованого на 29 вересня засідання російського суду, на якому буде оголошено рішення про заборону Меджлісу кримських татар, які бойкотували вибори, чекають репресії.

Відповідну заяву Фейгін зробив під час прес-конференції Укрінформу, присвяченій підсумками виборів до Держдуми Російської Федерації. 
«Кримські татари, як основна політично нелояльна маса в Криму, бойкотували російські вибори в Криму за призовом Меджлісу – організації, яка завтра може бути заборонена. Абсолютно точно, що російська влада відповість репресіями кримським татарам і тут не варто плекати ілюзій», – наголосив адвокат.
Крім того, він підкреслив, що «не може собі Путін напередодні майбутніх своїх президентських виборів, напередодні своєї чергової каденції, дозволити, щоб на території Криму, була якась спільність, така як кримськотатарський народ, яка не голосуватиме і брати участь в президентських виборах».
На його думку, в разі заборони Меджлісу і його остаточного зарахування до переліку екстремістських організацій переслідуванням будуть піддаватися навіть за репост заяв Меджлісу.
«Люди, які будуть репостити заяви цієї організації в своїх соціальних мережах, будуть залучатися до відповідальності – до адміністративної, а деякі навіть до кримінальної, згідно статті 282.1. Вона складається з 4-х частин і починається від створення організації до членства в ній і терміни там теж нормальні, тому треба очікувати репресії і до них готуватися», – пояснив він. 
За його словами, Меджліс кримських татар повинен необхідно заздалегідь продумати систему захисту від переслідувань: «Заздалегідь потрібно організовувати юридичну допомогу, захищатися на правовому рівні – це перш за все. Потрібно мати адвокатів, які будуть захищати – не чекати коли ви вже в СІЗО опинитеся і кликати на допомогу, а готуватися до цього». 
Також він закликав допомагати тим людям, які вже є репресованими: «Це теж дуже важливо − об’єднуватися, за прикладом того, як жінки, чоловіків яких звинувачують у справі Хізб ут-Тахрір, займаються взаємодопомогою, потрібно не кидати це. Людям в Криму потрібно тісніше взаємодіяти з взаємозахист, а не виходити з того, що це мене не торкнеться і до мене не дійде». 

Коментарi

Коментарiв