The Times закликав ООН змінити формат Радбезу через варварство Росії

226
Роджер Бойс у статті для британського видання The Times пояснило, чому нинішній формат Ради безпеки ООН уже не має колишнього впливу.

Бойс нагадав, що що під час останнього надзвичайного засідання Ради безпеки ООН посол США звинуватив Росію у «варварському» бомбардуванні міста Алеппо, а посол Великої Британії заявив, що Кремль винен у військових злочинах у Сирії і допомагає Башара Асада влаштувати «криваву бійню».
За словами оглядача, сирійська війна і криза навколо облоги стародавнього сирійського міста демонструють, наскільки нефункціональною стала ООН, особливо йдеться про Раду безпеки.
Автор підкреслив, що це можна пояснити усвідомленням того, хто сидить за столом. Наприклад, посол США Саманта Пауер була репортером у Боснії і Герцеговині в часи різанини в Сребрениці 1995 року. Минулого року всі представники Радбезу ООН погодилися, що Сребрениці відбувся геноцид, окрім російського репрезентанта Чуркіна. Тоді це розлютило Пауер.
Також автор підкреслює, що Росія використовує своє право вето в Радбезі, яке вона має завдяки статусу постійного члена організації, для того, щоб захищати власні порушення міжнародних норм в Україні, і захищати своїх маріонеток-диктаторів чи репутацію жорстоких тиранів.
«Щоб вирішити всі ці конфлікти потрібен функціональний світовий порядок, а не місце для теревенів, які закінчуються російським «ні» і новим кровопролиттям», – цитує Дзеркало тижня статтю у The Times. 
На думку Бойса, нині існує необхідність ослабити силу російського вето, включивши у Раду безпеки ООН нових постійних членів, перетворивши її з «великої п’ятірки» на «велику десятку».

Коментарi

Коментарiв