Поляки зробили кілька дурних кроків проти України, – історик

169
Американський історик, професор Єльського університету, дослідник Голокосту, автор монографій «Криваві землі» і «Реконструкція націй» Тімоті Снайдер пояснив, як Україні слід реагувати на заяви Польщі щодо діяльності ОУН-УПА.

На цьому тлі Снайдер зауважив, що Росія провадить активну глобальну пропагандистську кампанію, в якій Україна посідає одне з основних місць. У зв’язка уз цим українська держава повинна мати власні вільні медіа, своїх переконливих журналістів, оскільки, на його думку, «державні прес-секретарі та речники будуть слабенькими».
«Із Польщею ситуація дещо інша. З Польщею є розбіжності навколо Волинської трагедії, проте польська влада, незважаючи на які б то не були проблеми, хочуть, щоб українська держава існувала. Хоча поляки зробили кілька кроків, які можна вважати вкрай дурними, тим не менше вони хочуть бачити Україну своїм союзником і підтримують її», − підкреслив в інтерв’ю Апострофу експерт.
За його словами, Польща припустилася помилки визнавши Волинську трагедію геноцидом польського населення з боку українців, проте Україна, у свою чергу, повинна уникнути подібних помилок зі свого боку. 
«Тут можна повернутися до питання про ідентичність. У момент, коли ви вирішите, що політика – це і є ідентичність, ви потрапите у щось на зразок «російської пастки», де все будується на міфах про минуле і на мові. І тоді ви справді прийдете до конфлікту з Польщею», – зауважив історик.
Він додав, що для майбутнього України ці речі не такі важливі, оскільки вони відволікають і замінюють реальну політику. Снайдер наголосив, що, більш того, в Україні є політики, які цим свідомо займаються, підміняючи справжню дискусію про реформи суперечками про ідентичність. 
«Чому вони так роблять? Та тому що легко бути «політиком ідентичності» і складно – «політиком реформ». Українців намагаються в це залучити, і важливо, щоб вони не включилися в це понад міру. Якщо Україна вирішить проблеми з верховенством права, все інше владнається», – спрогнозував фахівець.

Коментарi

Коментарiв