Дипломат пояснив, чому Росію не звинуватили у трагедії Boeing 777

141
Дипломат, екс-генконсул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко «остудив» коментаторів, які розкритикували слідство щодо збитого МН17.

«Уже покотилось просторами ФБ невдоволення слідством по збитому МН17: що ж вони за олухи такі, що знають, що Бук російський, але не можуть сказати, що Росія причетна до збиття Боїнга. Ця ситуація є найкращим поясненням, чому ми живемо не так, як люди в Голландії чи на Заході загалом. Назвати Росію ворогом і таким чином визнати її винуватою у всьому – це наш, рідний, емоційний підхід. Він прекрасний для промов з трибун. Але не працює в системі права», – підкреслив у своєму Facebook Яременко.
Також він зауважив, що Російська Федерація не може нести колективну відповідальність за цю катастрофу, оскільки збиття літака, вбивство людей – це комплексний злочин, здійснений великою групою осіб. 
«Конкретних осіб. Хтось віддав наказ незаконно ввезти установку «Бук» на територію України. Хтось дав наказ використовувати її проти Збройних Сил України – це інший злочин. Хтось дав команду збивати літак, хтось конкретно здійснив запуск ракети. Кожна з цих злочинних дій потребує детального опису, документування, доказів, пояснення мотивів дій усіх учасників», – наголосив дипломат.
За його словами, тепер слідчі встановлюватимуть конкретних осіб, причетних до цього злочину, яким у подальшому і буде висунуто звинувачення: «Але механізм слідства запущено. Зроблено дуже багато. Цей злочин, тепер уже очевидно, не залишиться нерозслідуваним і забутим. Відповіді на запитання будуть знайдені».

Коментарi

Коментарiв