Бабин Яр – унікальне місце жахіття, – Президент Німеччини

250
Президент Німеччини Йоахім Ґаук виступив із промовою під час жалобної церемонії з ушанування пам’яті жертв Бабиного Яру.  

«У Бабиному Яру загони особливого призначення, таємна військова поліція і члени військ СС примусили своїх жертв роздягнутися, віддати свої цінні речі, відігнали їх ударами до краю урвища і розстріляли їх: чоловіків і жінок, дітей і старців – 33 771 особу лише протягом двох днів поспіль», − цитує УНІАН Ґаука.
Він підкреслив, що прабабуся Каті Петровської (німецька письменниця та журналістка українського походження – ред.) є однією з тих жертв, яких «ми сьогодні тут оплакуємо». 
 «Оповідання її правнучки – це щось особливе, щось дорогоцінне. Через десятиліття після злодіяння, воно повертає жертві назад її обличчя, ім`я та образ», − наголосив Президент Німеччини.
Крім того, він зауважив, що в теперішній час нащадки та родичі сильно залежать від сили уяви, і тому є потреба у більшій інформації, аніж просто цифри і факти, щоб віддатися спогадам і скорботі. 
«Оскільки ми прагнемо зрозуміти: хто ми? І звідки походимо? І хто йшов перед нами? Якраз літературні свідки, як видається мені, створили передумову для нашого сьогоднішнього вшанування», − зазначив високопосадовець. 
«Бабин Яр – це унікальне місце жахіття. Аж до відходу Вермахту з Києва у грудні 1943 року Бабин Яр залишився місцем страт. Бабин Яр став масовою могилою не тільки для київських євреїв, але і для десятків тисяч радянських військовополонених, психічно хворих, ромів, членів українського національного руху. Всі вони стали жертвами націонал-соціалістської волі до знищення, яка не задовольнилася убивствами, адже навіть спогади про них мали бути стерті», − резюмував німецький лідер.

Коментарi

Коментарiв