Темп реформ в Україні впав фактично на дно

145
Експерти команди iMope – індекс моніторингу реформ – зробили невтішні висновки щодо темпу українських реформ протягом останнього часу.

Відповідно до висновків експертів, протягом першої половини вересня 2016 року реформи в Україні фактично стояли на місці. Індекс моніторингу реформ уперше з початку минулого року впав до мізерної позначки +0.2. Певний прогрес вдалося зафіксувати хіба що в галузі державного управління, а також низка подій відбулася в галузі державних і бізнес-середовища. Щоправда, оцінки прогресу за цими напрямками були дуже низькими – інформує VoxUkraine.
Зокрема, експерти прокоментували підвищення ставки експортного мита на брухт чорних металів із 10 євро до 30 євро за 1 тонну на 1 рік, ініційованого народними депутатами з Радикальної партії Олега Ляшка, «Народного фронту», «БПП», депутатської групи «Воля народу» й об’єднання «Самопоміч».
«Фактично країна порушила як свої зобов’язання перед ЄС, так і перед СОТ, оскільки зобов’язувалась не піднімати вивізні мита на брухт чорних металів. Від цього закону виграє металургія, яка зараз страждає від низьких світових цін на метали та не готова платити за сировину світову ціну. Прийняття рішення було аргументоване, зокрема, критичним дефіцитом та високою значущістю сировини для економіки (стаття ХІ ГАТТ). Водночас, стратегічний характер сировини викликає певні питання. В аргументації згадувались потреби військового машинобудування, але тоді не очевидно, чому не забороняється експорт власне металу», – наголосила Вероніка Мовчан (Інститут економічних досліджень і політичних консультацій). 

Коментарi

Коментарiв