Активісти закликали ГПУ розслідувати дії Савченко в полоні у терористів

211
Активісти організації «Розвиток української молоді» закликали Генеральну прокуратуру України розслідувати дії народного депутата України Надії Савченко в період її перебування в полоні терористів.

Відповідну інформацію Українським новинам надав представник ініціативної групи «Розвиток української молоді» Олександр Кураков.
«Вона без команди, п’яна, самостійно 17 червня 2014 року, перебуваючи поблизу міста Щастя (Луганська область) покинула військову частину… зі словами «поїхали бити сепаратистів». Вона порушила ст. 407 (Самовільне залишення військової частини), ст. 119 (Вбивство з необережності), тому що це призвело до смерті 17 солдатів, з яких 8 потрапили в полон разом із Савченко. Також Савченко, крім людей, самостійно взяла з собою військову техніку, яка частково була розбита і потрапила в руки ополченців, а це вже ст. 410 (Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів) і ст. 427 (Здача або залишення ворогові засобів ведення війни)», – заявив активіст.
Крім того, він зазначив, що того дня Савченко забрала з собою чужий автомат, що підпадає під ст. 262 (Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів) Кримінального кодексу.
У зв’язку з цим організація вимагає  від ГПУ порушити кримінальну виробництво згідно з цими статтями, а також позбавити Савченко державних нагород, представництва в Парламентській асамблеї Ради Європи і депутатства.
За словами Куракова, інформацію активісти отримали зі слів очевидців, прізвища яких вони не хочуть розкривати, щоб на них не чинився тиск. 
Підкреслимо, сестра Надії Савченко Віра, яка була присутня в залі, заявила, що активісти є спеціально найнятими для здобуття популярності за рахунок її сестри. На її думку, озвучені інформація про її сестру є неправдивою. Зокрема, вона нагадала, що 10 військових, яких узяли в полон разом із Надією, обміняли ще до її звільнення.

Коментарi

Коментарiв