США не розуміють масштабу намірів Кремля, – експерт

225
Американський журналіст, член Ради міжнародних відносин Девід Санґер закликав США серйозніше ставитися до планів російської влади.

«Ескалація авіаударів в Сирії. Кібератаки, мабуть, вчинені з метою вплинути на американські вибори. Нові дані про співучасть в катастрофі МН17. Поведінка Росії протягом останніх декількох тижнів перегукується з деякими з найбільш потворних моментів Холодної війни, епохи гібридних протистоянь, яка закінчилася 1991 року з розпадом Радянського Союзу», – зауважив Санґер. 
Він нагадав, що чинний Президент США Барак Обама невдовзі після зустрічі з Президентом Росії Владіміром Путіним публічно цікавився, чи влаштовує російського лідера життя в атмосфері постійного, повільно киплячого конфлікту. Журналіст підкреслив, що тут Обама мав на увазі Україну.
За його словами, фактично жоден із цих конфліктів не обходиться Путіну надто вже дорого. Зокрема, він наголосив на кібератаках – це дуже дешево, їх важко простежити до конкретного агресора або замовника. Крім того, вони ідеально підходять для створення плутанини, яку цілком може мати за мету Путін. 
У будь-якому разі, значно серйозніша проблема стоїть перед розвідкою США, оскільки треба з’ясувати, чи має Путін масштабний план. На перший погляд, досі здавалося, що такого плану немає. Зокрема, Штати впевнені, що ескалація протистояння, незважаючи на тривоги, які вона викликає, не означає нової холодної війни. Також немає серйозного ідеологічного протистояння й ніхто не загрожує ядерною зброєю.
Тим не менше, як підкреслив журналіст, деякі чиновники, які пам’ятають протистояння між Радянським Союзом і США, помічають подібності як у використанні «інформаційної зброї» в Україні, так і в тому, що Державного секретаря Штатів Джона Керрі Кремль змусив застрягнути у безплідних переговорах по Сирії більше. 
«Домовленість в Україні тримається, але заледве: Росія звично ігнорує багато з узятих на себе зобов’язань, а також заперечує свою причетність до катастрофи два роки тому літака Malaysia Airlines, який летів над Україною і в результаті аварії якого загинули 298 осіб», – наголосив у статті для НВ автор. 
Також він зазначив, що поки Путін був досить обережним і намагався не переступати певну межу. Тим не менше, як підкреслив історик Роберт Каґан, слід розуміти, що все це відбувається в тіньовий зоні і з застосуванням тіньових тактик, тому владі США доведеться відповісти собі на питання, чи готові вони також діяти в тіньовий зоні.

Коментарi

Коментарiв