Корупція в Україні стала стилем життя, − історик

173
Український історик Ярослав Грицак прокоментував скандал навколо елітних квартир народних депутатів Сергія Лещенка і Світлани Заліщук.

За словами Грицака, корупція пустила настільки глибоке коріння в Україні, що вже фактично стала стилем життя. Тому на цьому тлі резонанс навколо квартир депутатів Сергія Лещенка та Світлани Заліщук уже навіть не виглядає чимось скандальним і викривальним.
«Україна – як п’яне весілля: тільки там всі танцюють, а в нас корумпуються. Навіть більше: наша корупційна кількість переросла в якість. За словами Джорджа Сороса, українці досягли майже неможливого – навіть хабарництво змогли зробити нечесним. У кожного є приклади, коли у нього або у друга або родича брали гроші, але так і не зробили того, що обіцяли», – наголосив історик. 
«Лещенко і Заліщук зробили те, що робить кожен день, кожен з нас: намагається заробити або утримати гроші не зовсім прозорим шляхом. Лещенка й Заліщук потрібно оцінювати не за тим, чим вони схожі на нас (адже ми всі корумповані), а за тим, чим вони відрізняються від нас, намагаючись організувати політичний антикорупційний тиск «знизу», – цитує 24 експерта.
Тим не менше, як спрогнозував Грицак, надія усе ж є, а доказом цьому є суспільні настрої українського населення, яке саме антикорупційну реформу поставило пріоритетом №1 для влади.

Коментарi

Коментарiв