Звільнення суддів не можна назвати люстрацією, – політолог

247
Експерт у галузі політології Тарас Чорновіл прокоментував рішення Верховної Ради України про звільнення низки суддів за порушення присяги.

Чорновіл зауважив, що суддів-порушників ВРУ звільняла ще згідно зі старою процедурою, тому поки це не можна назвати люстрацією, оскільки зміни до Конституції в частині правосуддя набули чинності 1 жовтня, а всі зміни повинні завершитися через рік.
«Наразі до суддів ще не діють норми, прийняті в змінах до Конституції, якими передбачено ротацію суддів, проведення по кожному з них окремої процедури, яку можна назвати люстрацією», – наголосив у коментарі 24 політолог.
Також він зазначив, що поки складно сказати чи відбудеться справжня люстрація після набуття чинності змін до Конституції в частині суддівського корпусу. На його думку, може статися так, як із реформою правоохоронних органів – коли «старі» міліціонери стали «новими» поліцейськими, і жодних проблем у них не виникло.
За словами експерта, парламент фактично виконав звичайну рутинну роботу, яку має робити ледь не щотижня. Щоправда, на жаль, звільнення суддів-порушників відбувалося занадто повільно, оскільки насправді в місяць на розгляд виносилися рішення по звільненню за порушення присяги від 1 до 4 суддів.

Коментарi

Коментарiв