Тимошенко – «хрещена мати» української корупції, – історик

259
Історик, публіцист, професор Українського Католицького університету Ярослав Грицак прокоментував останні корупційні скандали навколо квартир народних депутатів Сергія Лещенка і Світлани Заліщук.

Грицак зауважив, що скандал навколо квартир депутатів Сергія Лещенка та Світлани Заліщук подають як історію року, мовляв, наші борці з корупцією самі корумповані? За його словами, на ці гучні заяви хочеться відповісти питанням: а хто в Україні не корумпований? 
«Два з половиною роки тому я працював у комісії з виборів директора Антикорупційного бюро. До фіналу дійшли чотири кандидати. На заключному етапі з’ясувалося, що мій особистий фаворит (він звучав краще і переконливіше говорив) складав свою декларацію чотири рази: то він нібито забув вписати ще один будинок, то ще одну ділянку, то ще одну машину. Після цього я вже нічому не дивуюся», – наголосив історик.
«Я не буду з’ясовувати, чому корупція так глибоко в’їлася в нашу шкіру. Бракує конкретних досліджень, а без них спекулювати на цю тему не хочеться. Підкреслю лише одне: ціна корупції для нас дуже висока. Це наша бідність. Бідність, яка вимірюється тривалістю життя. Показник якої надзвичайно низький, особливо серед чоловіків, що живуть в середньому на 10 років менше, ніж середньостатистичний європеєць», – зазначив у статті для НВ експерт.
Крім того, він підкреслив, що ці банальні приклади необхідно повторювати, оскільки Інакше ми не зрозуміємо масштабів національної катастрофи. За його словами, якби зрозуміли, то «хрещена мати» української корупції Юлія Тимошенко не лідирувала б зараз у соціологічних опитуваннях як кандидат у майбутні президенти».
«У мене лише одна надія, дуже скромна. Надія на те, що, як казав Черчілль, це ще не кінець і навіть не початок кінця, а кінець початку. За умови, звісно, що ми не дамо ввести себе в оману, перемикаючи увагу з боротьби проти корупції на боротьбу з борцями проти корупції», – підсумував Грицак.

Коментарi

Коментарiв