Росія повертається в жахливу епоху, – політтехнолог

223
Політтехнолог Тарас Березовець прокоментував арешт українського журналіста Романа Сущенка в Росії і його звинувачення у «шпигунстві».

«Арешт кореспондента Укрінформу Романа Сущенка було здійснено з порушенням всіх процесуальних норм, зокрема, російського законодавства. На другий день зникнення чоловіка дружина Сущенка забила тривогу, і тільки завдяки московським родичам сім’ї стало відомо про затримання журналіста – інформацію в Україну передавали чи не шифром, оскільки з людей взяли підписку про нерозголошення», – наголосив Березовець.
Він підкреслює, що обвинувачення росіян у приналежності журналіста до розідки Міністерства оборони України є абсолютним фейком. 
«Росіяни стверджують, що Сущенко є полковником Головного управління розвідки Міноборони України, хоча жодної зарубіжної агентури ГУР не має: для цього немає ні фінансових можливостей, ні відповідних змін у законодавстві. Єдина українська спецслужба, яка, відповідно до закону, повинна займатися такою діяльністю – Служба зовнішньої розвідки. Втім, за останні два роки особливих зусиль щодо реанімації цього відомства вжито не було. Резидентуру СЗР було розгромлено ще за часів Януковича та не відновлена до сьогодні», – зазначив у статті для НВ політтехнолог.
Крім того, він нагадав, що Україна ніколи не використовувала легальні резидентури зарубіжних кореспондентів, оскільки цю практику забуто ще з моменту створення українських спецслужб у цілому.
«Робота під легальним журналістським «дахом» радянських інформагентств на Заході (насамперед ТАСС) була і залишається звичайною практикою для Служби зовнішньої розвідки РФ протягом десятиліть. Тим часом, українські розвідники працюють «під дахом» торгових представництв, посольств і консульств України за кордоном, але не інформаційних агентств», – зауважив експерт.
 
За його словами, усі усвідомлюють, і навіть росіяни, що розвідник під дахом «Укрінформу» – цілковита маячня. 
«Їхня мета – влаштувати показове судилище, виставити українців терористами. Не здивуюся, якщо Сущенко пред’являть звинувачення в тероризмі або навіть вбивстві. Крім того, українські заручники в Росії – це ще й предмет для торгу. Будь-якого українського громадянина можуть заарештувати в Росії або викрасти російськими спецслужбами на території дружніх країн. Тому не варто перетинати кордон РФ і дружніх їй країн», – підкреслив фахівець. 
У підсумку він наголосив, що нині Росія фактично повертається в жахливу епоху 1930-х років, часи одіозного радянського прокурора Андрія Вишинського, коли людей судили через абсолютно надумані підстави, а основою обвинувачення були особисті свідчення обвинувачуваних, вибиті під тортурами.
«ФСБ – це розвідка терористичного спрямування, яка широко використовує цинічні тортури, які потрапляють під заборону Женевської конвенції. Але такі її дії неминуче призведуть до дій у відповідь, якщо не з боку української розвідки, то західних точно. Бо якою мірою міряєте, такою і вам відміряють», – резюмував Березовець.

Коментарi

Коментарiв