Влада не думає про майбутнє – лише про сьогоднішню вигоду, – дипломат

181
Дипломат, екс-генконсул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко пояснив, чи залежить щось від Європи для вирішення конфлікту на Донбасі.

«Насправді українська влада вже цілком собі домовилася, тому і війна не закінчується. Вона домовилася про поставки вугілля, про зворотні поставки продуктів. Навіть закон підписав президент про вільну економічну зону в Криму. Домовилися про поставки електрики в Крим, про все домовилися, тобто абсолютно війна не заважає українській владі, політикуму домовлятися з РФ», – наголосив в ефірі 112 Яременко.
За його словами, українська влада спокійно поставляла би туди і воду, і електрику, досі, і возила б товарняками, і по воді і цемент, з якого будують зараз укріплення проти нас, бункери, «з яких по нам будуть вилітати російська ракети».
«Усе це туди поставлялося, і поставлялося би і далі, якби не кримські татари, не інші активісти. Влада не думає про наступні кроки, вона думає про сьогоднішню вигоду. Звичайно, це унеможливлює аналіз будь-якої ситуації. Під тиском громадськості робляться різні правильні заяви», – підкреслив дипломат. 
Він нагадав, що, наприклад, минулої осені Президент попросив у розумний демократичний спосіб підготувати стратегію повернення Криму. Проте, за словами Яременка,  її немає. 
«Ми свою стратегію повернення Криму, силами громадської організації, презентували в грудні 2014 року. Ми її не презентували раніше, тому що чекали новий парламент. Думали, що це вже буде якась нова влада, якій потрібні ідеї і рішення, що робити далі. Щось з того плану реалізовано, попри бажання влади, щось ні. Але влада не показала такого плану, тому що такого завдання – повернення Криму, президент і український політикум не ставлять. Так само не ставлять завдання про повернення тимчасово окупованих територій Донбасу», – зазначив фахівець.

Коментарi

Коментарiв