Візовий режим із РФ не дасть нічого без інших рішень, – політолог

174
Директор Центру дослідження громадянського суспільства Віталій Кулик прокоментував пропозицію спікера ВРУ Андрія Парубія щодо запровадження візового режиму для громадян Росії. 

На думку Кулика, запровадження візового режиму з Росією можна було би назвати хорошою ідеєю, якби це рішення ухвалювали в комплексі з іншими важливими політичними резолюціями, зокрема йдеться про визнання на законодавчому рівні окупації Росією Донбасу та розірванням дипломатичних відносин із РФ.
Політолог нагадав, що на аналогічний крок 2008 року наважилася Грузія під час російської агресії проти неї в Абхазії і Південній Осетії. Тоді грузинська влада ухвалила рішення про запровадження візового режиму з РФ і розірвала дипломатичні відносини. 
Експерт зауважив, що перед тим, як ухвалити це рішення, українська влада повинна збалансувати наші втрати.
«Обрахувати і зробити певні кроки щодо імпортозаміщення і збалансування втрат українських економічних ринків і підприємців, які займаються діяльністю в прикордонній зоні. Тому що вони першими відчують цей удар», − пояснив у коментарі 24 фахівець. 
Крім того, він підкреслив, що влада навіть не має суми, яку Україна втратить у випадку запровадження симетричної відповіді Росії. Немає розуміння, які будуть політичні і геополітичні наслідки.
«Є просто бажання популістського кроку і створення напруги саме зараз. Але ця точка напруги була б позитивно сприйнятою, якби це було забезпечено нормативними документами політично-стратегічного характеру: визнання Росією агресором і окупантом на Донбасі. А так – це просто намагання створити шумовий ефект і випустити пар», – зауважив Кулик. 

Коментарi

Коментарiв