Росія потерпіла дипломатичну катастрофу

261
Головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов прокоментував рішення США щодо розірвання співпраці з Росією щодо Сирії.

За словами Бутусова, розрив США контактів із Росією щодо Сирії – це чергова дипломатична катастрофа для Кремля. 
«Вторгнення в Україну стало для Путіна капканом – замість легкого бліцкригу і захоплення України, Росія отримала війну з великими втратами і відсутністю результатів. На РФ обрушилися санкції Заходу», – зауважив у статті для Обозревателя журналіст.
Він нагадав, що, аби «вийти з піке», Путін вирішив спровокувати Захід на переговори і поступки по Україні за рахунок нової військової авантюри – вторгнення в Сирію. У цій ситуації розрахунок російського Президента був очевидним – підтримавши режим Башара Асада, Росія хотіла змусити США почати переговори з Путіним, і домогтися згоди на виведення російських військ в обмін на визнання Заходом окупації Криму та пом’якшення позиції Заходу щодо санкцій. Тобто таким чином Путін намагався примусити США «дружити» з ним,  показавши, що якщо з ним не будуть дружити він здатний ще багато чого розбомбити і багато тисяч людей вбити.
Отож, напередодні  прес-секретар Президента США заявив: «Сполученим Штатам і Росії більше немає чого обговорювати з точки зору угоди щодо Сирії. Це трагічно для сирійського народу». 
«У перекладі з дипломатичної – розміну не буде і вступати в переговори по Сирії під загрозою шантажу Америка не збирається. Мета російського вторгнення в Сирію, таким чином, втрачена. Все виявилося даремно. Ніяких переговорів – буде  ще одна гаряча точка, в якій будуть згоряти матеріальні ресурси РФ, убиті військові, політичні позиції і угоди», – наголосив публіцист. 
«У відповідь на потужний нокаут від Білого дому, Путін, щоб зберегти обличчя перед своїм власним народом і своїми прислужниками закордоном, вирішив завдати «удару» і заявив про припинення угоди про передачу російського збройового плутонію в США. Мовляв, раз не хочете з нами домовлятися, тоді ми знову нагадаємо світу, що у неадекватного політичного керівництва РФ в руках ядерний кийок», – підкреслив автор, коментуючи «ядерний ультиматум» Владіміра Путіна на адресу США. 

Коментарi

Коментарiв