Наші політики не розуміють, чому вони сидять у Верховній Раді, – Портніков

202
Український журналіст, публіцист Віталій Портніков пояснив, як насправді повинні будуватися політичні партії і як це відбувається в Україні. 

«Політичні партії будуються на ціннісних принципах. А люди, які зараз є новими політиками, або старими політиками, взагалі таких принципів не дотримуються. Вони не можуть чітко сформулювати, чому займаються політикою та чого вони займають місця у Верховній Раді. Тому все це називається комедія дель арте», – підкреслив Портніков.
Він зауважив, що тоді, коли починаються економічні реформи та змінюється ціннісний склад суспільства, з’являються різні категорії людей, зацікавлені у захисті своїх інтересів. Відповідно, з’являється великий бізнес, з’являється дрібний і середній бізнес, з’являються наймані працівники. З’являються люди, які працюють у сільському господарстві, причому це дві категорії – власники великих агрохолдингів та дрібні фермери.
 
«У цих людей є певні економічні інтереси. Якщо будуть проведені реформи, з’являться політики (не важливо, зі старого чи нового покоління) які будуть відстоювати цінності, важливі для цих категорій населення. Буде, умовно кажучи, консервативна партія, яка захищатиме інтереси великого бізнесу. Буде, наприклад, соціал-демократична партія, яка захищатиме інтереси найманих працівників. Будуть ліберали, які захищатимуть представників вільних професій. Ну й будуть з’являтися партії однієї каденції, які будуть відповідати на тимчасовий запит суспільства», – цитує Еспресо журналіста. 
За його словами, в Україні нічого такого немає, оскільки в нас немає таких верств населення. На думку публіциста, для того, щоб створилася партійна політична система, не потрібно проводити Майдани або революції. 
«Після майданів та революцій створюються тільки гільйотини та конвенти. Люди не поділяються на різні партії до того, як у них виникають майнові інтереси. От результатом наших економічних реформ буде створення розділеного суспільства. Не може бути вільної преси в невільній державі, рівно так не може бути політичної системи в економічно неспроможній державі. В таких ситуаціях існують лише популістські проекти», – наголосив Портніков.

Коментарi

Коментарiв