Дипломатія з Росією зовсім закінчилася, − журналіст

202
Російський журналіст, військовий експерт Алєксандр Гольц прокоментував «ядерний ультиматум» Президента РФ Владіміра Путіна на адресу США.

Гольц нагадав, що 3 жовтня 2016 року Росія пред’явила Сполученим Штатам Америки ультиматум. 
«Від піндосів вимагали скоротити військову інфраструктуру і чисельність своїх військ у країнах НАТО, що вступили в Альянс після 1 вересня 2000 року; скасувати «закон Магнітського» і закон «Про підтримку свободи України»; а ще – скасувати всі антиросійські санкції. Крім того, зажадали від Америки і контрибуцію, а саме: не тільки компенсувати збиток від санкцій, а також відшкодувати і втрати від запровадження контрсанкцій, запроваджених самою Росією. Можна було припустити, що Москва отримала якусь небачену зброю, яка негайно змусить американців з ганьбою капітулювати», − наголосив журналіст. 
Він зауважив, що цього ультиматуму немає в законопроекті про припинення дії російсько-американської угоди про утилізацію надлишкової кількості збройового плутонію. Документ, що підписали ще 2000 року, передбачав зобов’язання кожної зі сторін повинна знищити по 32 тонни збройового плутонію на тлі суттєвого скорочення своїх ядерних арсеналів у 1990-х роках. Унаслідок цього утворилася надмірна кількість плутонію – надзвичайно небезпечного радіоактивного елемента, «витік» якого може призвести до практично неусувних наслідків. Планували, що плутоній змішуватимуть із ураном і опромінюватимуть у реакторах, а отримане в результаті паливо розраховували використовувати в атомних електростанціях. Росія навіть хотіла створити міжнародний фонд, який і повинен був фінансувати утилізацію плутонію. Гольц нагадав, що через 10 років після підписання документа був оформлений і додатковий протокол до нього, який передбачав окремі процедури контролю, які, зокрема, надають гарантії того, що буде утилізуватися саме той плутоній, який витягнутий із боєголовок.
«Слід сказати, що Росія просунулася далі США в цьому процесі. Якщо вірити чиновникам Росатому, вже побудований завод, який і повинен був виробляти паливо. Американці ж будівництво свого заводу призупинили і вирішили вести поховання плутонію у спеціальних сховищах. Ця обставина і стала приводом до того, що Кремль вирішив відмовитися від виконання угоди», − цитує НВ експерта.
За його словами, претензії російської влади є відверто надуманими. І навіть сам Кремль, усвідомлюючи це, вирішив доповнити їх аргументом про те, що сталася «докорінна зміна ситуації в галузі стратегічної стабільності». 
«Нині ми перебуваємо в ситуації нової холодної війни. І Кремль не просто відмовляється від спадщини періоду російсько-американської співпраці у сфері безпеки, але й намагається довести підвідомчому населенню, що Росія здатна заподіяти ого-го-який збиток Америці! Збиток настільки серйозний, що саме час пред’являти Штатам ультиматуми. Дипломатія, схоже, закінчилася зовсім. Розпочався безпробудний сон розуму», − підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв