Так діють лише деспотичні держави, − Геращенко про заборону для російських артистів

219
Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко розкритикувала спробу заборонити російським артистам виступати в нашій державі. 

«Можна так зрозуміти, що у нас вже всі питання в українській культурі вирішені і тому ми виносимо на засідання такі контраверсійні закони як цей, що пропонує заборонити російським артистам виступати в Україні, якщо вони не засудили агресію РФ», − наголосила Геращенко. 
«Я б хотіла подякувати тим українським акторам, які відмовилися брати участь в російських серіалах, тому що це їх позиція. Ніхто їм цього не забороняв. І так само подякувати українським громадянам, які відмовилися дивитися ті російські серіали й ходити на вистави тих російських акторів, які займають антиукраїнську позицію», − зауважила перший віце-спікер ВРУ.
За її словами, Україна не повинна підтримувати патріотизм заборонами, оскільки так роблять тільки деспотичні держави, наша країна – демократична: «Мені здається, коли ми розглядаємо подібні законопроекти, тут варто прислухатися і до індустрії. У нас тут, знаєте, зібралися професіонали у всіх сферах, але, насправді, позиція Нацради, так само як позиція телеканалів, які представляють журналістів і сьогодні висвітлюють нашу роботу, що цей законопроект порушує права людини, глядача. Ми не можемо як правова держава приймати законопроекти, уподібнюючись Росії, яка забороняє все: від усиновлення хворих людей до закриття української бібліотеки». 
«Ми не Росія. Треба йти не через заборони, а через виховання патріотизму. Мені шкода, що комітет, який буде займатися питаннями культури, об’єднанням, намагається сьогодні розколювати сесійний зал. Давайте ми не через заборони і дурні закони покажемо це, а просто перестанемо ходити на концерти тих людей, які представляють Росію», – цитує 112 виступ Геращенко.
 

Коментарi

Коментарiв