Путін почав усвідомлювати, що насправді відбувається, − Портніков

206
Український журналіст, публіцист Віталій Портніков пояснив, чому саме в останні місяці президентства Барака Обами у США Владімір Путін висунув «плутонієвий ультиматум».

Портніков зауважив, що до цього ультиматуму ще можна було стверджувати що безглуздість заходів США, які жодним чином не нагадують тиск. Мовляв, із Росією не можна говорити такою мовою, потрібно шукати компроміси. Так стверджувало чимало західних лідерів і експертів, які підштовхують свої уряди до діалогу з Кремлем, а також представники «великого бізнесу».
«І тут раптом виявилося, що сенс є. Що санкції працюють і приносять російському режиму такі незручності, що Путін готовий в ультимативній формі вимагати їх скасування і навіть компенсації збитку. Причому компенсації збитку не тільки за санкції, а й за горезвісні «анти санкції». Але чому? Чому західні заходи перестали смішити російські «Іскандери»?», − наголосив публіцист. 
За його словами, тут є одна проста відповідь – некомпетентність. Він підкреслив, що нині Росією керують люди, які в принципі не здатні прорахувати макроекономічні наслідки своїх і чужих дій, а той тонкий шар чиновників і експертів, які можуть це зробити, віддалені від трону на безпечну для правителя відстань. 
«Судячи з путінської заяви, він почав усвідомлювати наслідки того, що відбувається насправді. І це аж ніяк не тільки проблеми з економікою, катастрофічно ослабленою не тільки санкціями і корупцією, а й падінням нафтових цін. Це втрата Путіним функції, заради якої його взагалі впустили в Кремль 1 січня 2000 року. Путін обіцяв російській еліті не тільки більше грошей, але і більше поваги, якого завжди не вистачає людям, які заробили свої статки нечесним шляхом. Але в результаті – поваги просто немає, а грошей все менше», − зазначив у статті для Радіо Свобода журналіст. 
«Чи означає це, що компроміс близький? Ні, близько інше – час повернення в реальність з того чарівного сну, в якому Путін і вірні йому силовики перебували останні роки. Володін в Думі, Кирієнко в адміністрації, фактичне визнання небезпеки санкцій – лише перші несміливі кроки на шляху до цього пробудження. Якими будуть висновки, передбачити не так просто. Але російський Президент тепер знає, що його політика має свою ціну – і ця ціна може виявитися непідйомною і для його власного майбутнього, і для Росії в цілому», – резюмував автор.

Коментарi

Коментарiв