ВРУ не має повноважень скасувати безвіз із Росією, – дипломат

192
Дипломат, екс-генконсул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко прокоментував ініціативу спікера ВРУ Андрія Парубія щодо запровадження візового режиму з Росією. 

«Для усіх розумак, які «очікують рішення парламенту по візовому режиму з Росією». Ну, включно з Президентом. Прочитайте статтю 85 Конституції України про повноваження Верховної Ради України і не знайдіть там нічого, що стосується регулювання порядку в’їзду іноземців на територію України», − наголосив Яременко. 
Він зауважив, що ВРУ надає згоду на обов’язковість міжнародних договорів чи на їхню денонсацію, але не може укладати такі договори самостійно. Крім того, відповідно до статті 106, Президент України «представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України».
Дипломат нагадав, що, згідно зі статтею 116, Кабінет Міністрів України «забезпечує державний суверенітет і економічну самостійність України, здійснення внутрішньої і зовнішньої політики держави…», а також «здійснює заходи щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України, громадського порядку, боротьби зі злочинністю».
Крім того, Яременко підкреслив, що безвізовий режим взаємних поїздок громадян України і Росії визначено «Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації», яка набула чинності 10 березня 1997 року. 
«Якщо і це не переконає вас у тому, до чиєї компетенції належать питання встановлення режиму поїздок громадян, ну то подивіться ось ще на Постанову Кабміну «Про зупинення дії окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації» від 30 січня 2015 року», − наголосив у своєму Facebook дипломат. 
«Наскільки я розумію, коаліційна більшість, яка покликана нібито вирішити питання скасування безвізового режиму поїздок громадян Росії в Україну (а насправді може хіба що денонсувати відповідну угоду 1997 року), саме і призначила прем’єр-міністра і Кабінет Міністрів, який міг би давно і на цілком законних підставах вирішити це питання. То що ж заважає політичним партіям БПП і НФ ухвалити законне рішення Кабміну, але не заважає затвердити сумнівне рішення ВРУ?», − підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв