Більшість злочинців часів Януковича залишаться непокараними, – політолог

171
Політичний експерт Тарас Чорновіл прокоментував рішення Апеляційного суду Києва, який задовольнив апеляційну скаргу екс-міністра юстиції часів Януковича Олени Лукаш щодо санкцій проти неї.

За словами Чорновола, на жаль, значна частина фігурантів, які сьогодні під санкціями і яких ми вважаємо «творцями» режиму Януковича, в результаті вийдуть сухими з води.
«Справа проти Лукаш відкривалася відразу після Революції Гідності, коли фактично не опрацьовувалися нормально в ГПУ кримінальні справи. Вважали, що достатньо зробити заяву, написати провадження, і все. ГПУ написала звернення до відповідних європейських структур з приводу санкційного списку. Але матеріали не опрацьовувалися, слідчі дії, по суті, не проводилися. Та й саму Лукаш особливо не шукали і не допитували», – наголосив фахівець. 
На його думку, для запровадження санкцій проти Олени Лукаш потрібно було подавати і звинувачення політичного характеру. Він підкреслив, що завдяки владі на своїх посадах вона владі створювала систему тиску, сприяла згортанню свободи слова, обмеженню прав людини тощо.
«Цього могло би бути достатньо і без прямих кримінальних звинувачень. Але в 2014 році вибрали варіант звинувачення у виведенні Оленою Лукаш за кордон державних коштів. Ці факти не мали юридичного підтвердження. Тому рано чи пізно суд би ухвалив рішення про зняття підозри», – наголосив у коментарі 24 політолог.

Коментарi

Коментарiв