Чим Росії загрожує протверезіння Заходу, − дипломат

401
Дипломат, екс-генконсул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко пояснив, чим загрожує Росії можливе запровадження нових санкцій проти неї у зв’язку з діями РФ у Сирії.

На думку Яременка, імовірність запровадження додаткових санкцій проти Росії у зв’язку з ситуацією в Сирії є першими попередніми ознакам отверезіння європейської політики щодо дій Кремля. 
«Дипломатія провідних країн Європейського Союзу намагалася підтримувати щодо Росії курс, який умовно можна назвати стримуванням при збереженні діалогу. Проте діалог застосовуваний тільки до мирного часу і можливий за наявності взаємної поваги до принципів, домовленостей і права. Діалог не працює в умовах, коли одна зі сторін фактично веде гібридну війну», − зауважив дипломат. 
Він наголосив, що, ймовірно, у країнах ЄС нарешті починають це розуміти і, важливо, що навіть натяки на можливість запровадження додаткових санкцій проти Росії можуть вплинути на політику Кремля більше, ніж будь-які заяви про бажання продовжувати співпрацю.
«Чутки про можливе введення санкцій проти РФ на офіційному рівні заперечують, однак в певних колах (аналітиків, експертів), безсумнівно, ведеться робота з вивчення такого заходу. Європейці все більше переконуються в тому, що політика діалогу з Росією не спрацьовує, і їм потрібно шукати альтернативні способи підтримання відносин із РФ», − наголосив у статті НВ експерт.
Щоправда, за його словами, поки рано говорити, наскільки реальні ці плани. Ключове питання в цій ситуації полягає в тому, наскільки політична ситуація і політичні партії в основних країнах ЄС – Франції та Німеччині – особливо в умовах підготовки до виборів, які відбудуться наступного року, готові до будь-яких змін у зовнішній політиці.

Коментарi

Коментарiв