Нові політики демонструють печерні ознаки непрофесійності, – екс-глава СБУ

197
Колишній очільник Служби безпеки України, глава громадської організації «Силі і честь» Ігор Смешко пояснив, чи є в країні ресурси нових політиків і чи вдалося нинішній політичній еліті впоратися зі своїми завданням.

«Написавши в 1-й статті Конституції, що ми демократія, ми не тільки не побудували демократію, а у нас немає жодної партії, демократичної за ідеологією, яка розповіла б народу, що є правила і закони демократії. Перший закон (недостатній, але необхідний) – наявність мінімум 50% середнього класу, з певним рівнем культури, щоб вони обирали до парламенту не популістів і не шахраїв», – підкреслив Смешко. 
«Друге правило – це правило пропорції демократії. Всю владу має бути відправлено ​​на місця. Ми багато говоримо про децентралізацію. А ви бачите виборних губернаторів, виборних керівників місцевих громад, які мали б фінанси і реально відповідали? Де місцева муніципальна поліція, яка могла б їх захищати? Мінімум потрібно дві партії, ідеологічні, а не під ім’ям», – зауважив в ефірі 112 екс-очільник СБУ.
За його словами, вони могли б на час правління однієї з них мати реальну опозицію. Він наголосив, що в Україні парламент не контролює виконавчу гілку владу, а в такому разі виконавча влада не може бути прозорою. Крім того, у нас немає реальної демократичної опозиції.
«А так звані нові політичні обличчя демонструють печерну професійну некомпетентність, оскільки одне правило демократії: щоб була стійка демократія, в органах державної влади співвідношення між професіоналами та політичним призначенцями має бути 99 до 1. Нагорі 1% політичних призначенців, у яких звужені функції, і вони не можуть розвалити професійну вертикаль. У нас все навпаки: дали повні права політичним призначенцям, які без відповідної освіти. Найчастіше навіть класичної вищої освіти немає. Диплом можна зараз придбати заочно», – зазначив громадський діяч.
«Потрібно, щоб ця людина в тій галузі, в якій вона хоче керувати, хоча б років 20 попрацювала, дійшла вище середньої ланки і показала результати цієї роботи. Розвалено професіоналізм у ключових інститутах державної влади», – резюмував Смешко.

Коментарi

Коментарiв