Чому питання про візовий режим із Росією таке болюче для України, – оглядач

190
Оглядач Ілля Лукаш проаналізував можливі наслідки запровадження візового режиму з Російською Федерацією.

«Однією з головних перепон для ухвалення рішення стала доля українців, які працюють в Росії. Дані щодо їх кількості суттєво відрізняються, експерти різного профілю називали Politeka цифри від 300 тисяч до 3 мільйонів українців, які заробляють гроші в Росії», − зауважив Лукаш. 
На думку соціологів, запровадження візового режиму з країною-агресором може вдарити по позиціях влади, особливо на територіях тимчасово окупованого Донбасу. 
«Негативно до введення віз з РФ ставляться ті, хто живуть недалеко від кордону та ті, хто живе радянськими цінностями про «велики братські народи». Хоча запровадження віз не погіршить і без цього погане ставлення до української влади умовного біло-блакитного електорату на Сході України. А от серед мешканців, які підтримували колишній «помаранчевий» електорат, влада б тільки покращила свої позиції», – пояснив директор соціологічної служби Рейтинг Олексій Антипович».
Оглядач наголосив, що у цій ситуації економісти звертають увагу на фінансові наслідки введення віз з Росією. Зокрема, через системи грошових переказів з Росії до України приходить до 20% від загальної суми переказів з-за кордону. 
«Наші трудові мігранти в Росії працюють не лише у Москві, а вахтовим методом в Тюмені та на крайній півночі. Вони заробляють досить великі кошти, не менше, ніж наші мігранти з ЄС. Я оцінюю перекази та гроші з Росії в порівнянні з переказами з країн ЄС десь 50 на 50. До того ж, там достатньо компаній, які не поділяють політику Путіна та ставляться до українців пристойно. Чому ми мусимо позбавити їх такої можливості?», − висловив думку економіст Олексій Лупоносов. 
Він підкреслив, що є дуже наочний приклад – у той час, коли середній рівень зарплати на заводі «Roshen» у Києві становить 8-9 тисяч гривень, на аналогічній посаді в Ліпецьку платять від 30 тисяч рублів (понад 12 тисяч гривень згідно з чинним курсом).
«Якщо російська влада почне висилати наших трудових мігрантів та додому повернуться хоча б півімільйона наших громадян, боюся навіть думати про наслідки. Ці люди в тій чи іншій мірі асимільовані в Росії, значна частина з них поділяє політику Путіна по відношенню до України. Поки вони там – вони латентні та не несуть загрози нам, а по приїзду додому можуть стати мережею агентів всередині України», – зазначив експерт.

Коментарi

Коментарiв