Влада виправдовує всі недоладності війни її гібридністю, – філософ

205
Кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології НаУКМА Ігор Лосєв зауважив, що дії української влади проти російської агресії виглядають досить дивно.

«Ефективний опір агресії з боку зовнішнього ворога вимагає певних послідовних, логічних й узгоджених дій. Існує багатовіковий досвід такого опору. З огляду на це дії українського керівництва в 2014-16 роках часто-густо виглядають щонайменше дивно», – зауважив Лосєв.
За його словами, українська влада виправдовує всі недоладності гібридністю цієї війни, хоча практично всі війни тією чи іншою мірою несуть в собі елементи гібридності. Він нагадав, що ще військові теоретики Древнього Китаю докладно описувати складові гібридної війни. 
«Інша річ, що завданням усіх тих складових є максимальне послаблення супротивника, позбавлення його шансів на перемогу, коли до справи стануть головні сили, щоб здобути вирішальну перевагу і закінчити все на свою користь. Ніяка гібридність не скасовує класичні норми бойового протистояння, а вони вимагають максимально утруднювати кожен крок ворога, шкодити йому де тільки можна і формувати для нього найбільш несприятливі умови. А в цьому контексті українська верхівка часто діє навпаки. Чи можна під час війни підживлювати економіку і фінансові можливості агресора?», – наголосив у статті для Радіо Свобода філософ. 
На цьому тлі він зазначив, що до цієї ж низки явищ належить і безвізовий режим під час війни, підтримання з ворогом дипломатичних відносин і відкритий з ним кордон. Фахівець підмітив, що протягом останнього часу в парламенті нарешті почалася дискусія щодо цього питання, проте вона б мала закінчитися два роки тому рішучими діями.
«Як стверджує французьке прислів’я, «на війні як на війні», і саме цій логіці мають підкоритися в Україні всі для того, щоб вона, Україна, була. І якщо вона буде, то всі проблеми рано чи пізно можна буде розв’язати. А от якщо її не буде, якщо всю її зроблять великим «Лугандоном», керованим із Кремля, тоді історія для українців закінчиться на невизначений період. Разом, до речі, з можливістю вигідно працювати на себе, а не на окупанта», – підсумував Лосєв.

Коментарi

Коментарiв