Експерт пояснив, чи варто боятися суттєвого погіршення на Донбасі

148
Президент Ради з міжнародних стосунків (США) Річард Хаас пояснив, що найближчим часом чекає на тимчасово окупований Донбас.

На думку Хааса, статус-кво на Донбас, найбільш імовірно, вдасться зберегти, і в цілому жодних істотних змін у конфлікті поки не передбачається. Більше того, нинішня ситуація на окупованих територіях починає сприйматися, як нормальний стан речей.
«Хороша новина в тому, що я не передбачаю суттєвого погіршення ситуації. Найімовірніше, це – затяжний конфлікт і триватиме довго. Крим залишиться під контролем Росії, на Донбасі збережеться нестабільність – мабуть, такий стан речей влаштовує Володимира Путіна», – цитує НВ фахівця.  
Він нагадав, що навіть 1962 року в самий розпал «холодної війни», коли почалася карибська криза, тодішньому першому секретареві ЦК Компартії Нікітє Хрущову доводилося шукати спільну мову з Політбюро, домовлятися з різними політичними гравцями. На відміну від чинного Президента РФ Владіміра Путін, він мав обмежений простір для маневрів. 
«Нинішній президент фактично деінституціоналізував Росію, він може приймати будь-які рішення одноосібно. Я не бачу жодних стримувань і противаг у російській політичній системі. Це сильно спантеличує», – зауважив експерт. 
«І, з огляду на це, в мене викликає побоювання не стільки Росія, скільки довколишні країни, зокрема, країни Балтії. Не можна виключати ймовірності повторення в цьому регіоні українського сценарію. Мова йде не про пряме задіювання п’ятої статті Статуту НАТО, а про більш витончений підхід, як наприклад, у Донбасі», – наголосив Хаас.

Коментарi

Коментарiв