У ВРУ запропонували ввести поняття «порядний корупціонер»

169
Народний депутат України Євген Дейдей зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про запобігання корупції та загальні засади йо-декларування», де запропонував ввести таке поняття як «порядний корупціонер».

За словами Дейдея, «порядний корупціонер» – це корупціонер, який своєчасно, у терміни, та вигоди, набуті в результаті корупційної діяльності.
Що ж до йо-декларація, то це, на його думку, є декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подана шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
«Не зважаючи на те, що в Україні існує доволі жорстке антикорупційне законодавство, справа запровадження е-декларацій не тільки доволі серйозно пробуксовує, а й перетворюється із затяжної епопеї на фарс, що має всі шанси закінчитися доволі драматично. Навіть на даний момент часу є окремі ознаки дискредитації ідеї е-декларування на українських теренах», – цитує УНН нардепа. 
Ця ініціатива викликала шалений резонанс у суспільстві і неоднозначні відгуки, тож пізніше парламентарю довелося пояснювати, що насправді він хотів домогтися за допомогою цієї ідеї.
«Незважаючи на те, що в Україні існує досить жорстке антикорупційне законодавство, справа впровадження е-декларацій не тільки досить серйозно пробуксовує, але і перетворюється із затяжної епопеї у фарс, що має всі шанси закінчитися досить драматично. Навіть на даний момент часу є окремі ознаки дискредитації ідеї е-декларування на українській території. Вищесказане зумовлює нагальну необхідність прийняття рішучих, зважених та обґрунтованих кроків, які б враховували не тільки зарубіжні та міжнародні практики декларування доходів державних діячів і держслужбовців, але й мають суто вітчизняні коріння та українською обґрунтування. Незважаючи на майже повну скомпрометованість е-декларування, про що говорилося вище, таким кроком бачиться введення йо-декларування в Україні», – поясний Дейдей.

Коментарi

Коментарiв