МЗС спробувало виправдати збереження дипвідносин із Росією

195
Директор політичного департаменту Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв пояснив, чому українська сторона не розірвала дипломатичні відносини з країною-агресором.

«Дипломатичні відносини сьогодні дозволяють нам спілкуватися з Росією за столом переговорів без необхідності звертатися до посередника», – наголосив в ефірі ICTV Макеєв, додавши, що Грузія з Росією не «спілкуються» без свого посередника – Швейцарії.
Крім того, він зауважив, що здебільшого є негативні наслідки остаточного розриву дипломатичних відносин із Російською Федерацією.
«Ми втрачаємо можливість витягати із російських застінків українських громадян. Ви бачите, яку сьогодні гонитву за українцями на своїй території влаштувала Російська Федерація. Навіть за цих умов вона по тижнях, або по місяцях не дає українським консулам доступ до заарештованих наших громадян», – підкреслив дипломат. 
«Випадок із українським журналістом це ще раз підтверджує, а також велика кількість політичних в’язнів у Російській Федерації. Ми одразу втрачаємо можливість захищати ті мільйони українських громадян, які перебувають на тій території. Тому зараз я бачу здебільшого негативні сторони остаточного розриву дипломатичних відносин», – висловив думку високопосадовець. 
Також він додав, що станом на сьогодні контакти на будь-яких рівнях із РФ практично відсутні, окрім «нормандського формату», спрямованого на вирішення конфлікту на Донбасі, та Мінських домовленостей. 
У підсумку Макеєв зазначив, що Україна контактує з російською стороною з метою примусу Кремля «відповідати за свою агресію, за підтримку та фінансування тероризму і за те, як фактично РФ вкрала в України природні запаси в акваторії Чорного моря».

Коментарi

Коментарiв