Захід нарешті перейшов від умовлянь до погроз Кремлю, − політтехнолог

256
Політтехнолог Тарас Березовець проаналізував зміну відношення американської влади до Росії, зокрема Президента РФ Владіміра Путіна.

Березовець нагадав, що станом на сьогодні найзапеклішими сутичками на території Сирії були за Алеппо. Унаслідок запеклих боїв, які не дають переваг жодній із сторін, населення міста скоротилося до 300 тисяч. Найгірші руйнування заподіяні варварськими бомбардуваннями російської авіації, що підтримує сирійського президента Башара Асада.
«У зв’язку з цим минулого тижня Франція зробила спробу встановити перемир’я в Алеппо та ухвалити в рамках ООН резолюцію, що завершує воєнні дії. Напередодні голосування французький президент Франсуа Олланд зробив гнівну заяву: будь-яка країна, що ветує французьку резолюцію щодо Алеппо, буде дискредитована в очах усього світу. Очевидно, кому були адресовані слова французького президента. Проте, Росія пішла на це і ветувала резолюцію. Відповідно, варварські бомбардування Алеппо продовжаться», − зазначив у статті для НВ експерт, додавши, що позицію Франції підтримала кандидат у президенти США від Демократичної партії Ґілларі Клінтон.
За його словами, на цьому тлі може бути два варіанти розвитку ситуації – міжнародні трибунали над воєнними злочинцями, що створюються за участю всієї світової спільноти. Другий варіант – міжнародний суд, який створюється зацікавленими країнами (такий, наприклад, може бути створений Україною, Малайзією та Нідерландами щодо катастрофи Боїнга МН17). 
Політтехнолог наголосив, що у будь-якому разі це новий поворот у відносинах Заходу і Росії. Про це свідчить і нещодавня заява Держсекретаря США Джона Керрі, який першим звинуватив Росію у скоєнні воєнних злочинів. 
 
«Загалом такої напруги в російсько-американських відносинах (а американські військові вже не виключають можливості конфлікту з РФ) не було, мабуть, з часів Карибської кризи на початку 1960-х років, коли світ опинився на межі ядерного конфлікту. Небезпека нинішньої ситуації полягає в тому, що локальний конфлікт в Сирії легко може перерости в глобальний – це питання навіть не днів, а кількох годин.
«Утім, Захід перейшов від умовлянь Путіна до прямих погроз, і це кардинальна зміна стратегії. Путін прорахувався: він думав, що Штати не зроблять різких заяв напередодні приходу нової адміністрації в Білий дім. Але вони пішли на це», − резюмував Березовець. 

Коментарi

Коментарiв