Журналіст пояснив, чому росіяни так люблять Путіна

214
Ведучий телеканалу ICTV, оглядач Павло Казарін пояснив, у чому секрет «любові» росіяни до Президента РФ Владіміра Путіна.

«Феномен російських 85% пропутінських настроїв прийнято пояснювати по-різному. Хтось говорить про незмінний потяг росіян до імперії. Хтось – про історичний досвід симпатій до «царя» (і не менш історичний досвід нелюбові до бояр). Хтось шукає причини в успіхах російської пропаганди, яка зуміла переконати аудиторію, що Путін – це і є Росія. Насправді, кожна із цих причин не виключає інші, всі вони однаковою мірою можуть співіснувати одночасно. Але до всього перерахованого потрібно додати ще один фактор – марновірство», – зазначив Казарін. 
За його словами, останні півтора десятиліття життя Росії стали, можливо, найбільш ситим періодом за всю історію існування країни за останні сторіччя, чому посприяли ціни на нафту і соціальний договір, за яким росіянам платили за відмову від їхніх політичних свобод. 
«У підсумку прихід до влади Володимира Путіна, який припав на період зростання цін на вуглеводні, став одночасно відправною точкою. Тією самою, з якої для середньостатистичного обивателя почався період зростання його особистого добробуту», – підкреслив журналіст. 
«По суті, російському обивателю прищепили умовний рефлекс: державна гра в імперію для кожного з них означала зростання особистого добробуту. Відчуття, що час працює на тебе, а завтра буде кращим за вчора, вселяє в людину лояльність. Схема проста: ти не заважаєш державі грати в свої ігри, а вона у відповідь не втручається в твої. Ти кажеш соціологам те, що потрібно Москві, а вона не заважає тобі виплачувати кредит на ремонт. Формат забобону – не називай ведмедя на ім’я, інакше він прийде до тебе вночі. «Не згадуй всує», «не проти ночі буде згадано», і взагалі – «нема чого каркати і наговорювати». Живемо не гірше за інших, і слава Богу», – наголосив у статті для Крим.Реалії оглядач. 
Він зауважив, що інерцію неможливо скасувати, тому навіть тоді, коли колишній формат існування став неможливий, це не змінило модель поведінки в один момент. До того ж, перебої в доходах почалися не так уже давно, поки не стали масштабними і залишається надія, що цей тренд буде недовгим. 
«Людську природу не змінити. Через цю саму причину люди плюють через плече, не люблять чорних кішок і носять амулети. Ніщо із цих дій не допоможе в кар’єрі, не вбереже від проблем і не гарантує успіху. Але принцип «раніше збігалося, тож чого на світі не буває» ніхто не відміняв. Якщо раніше патріотична риторика супроводжувала особисте збагачення, то чому б не продовжити її і далі підтримувати. Тим більше, що це не вимагає від тебе жодних діяльних зусиль», – підсумував автор. 

Коментарi

Коментарiв