Ігор Луценко: «Тон заяв КМДА видається усе бридкішим»

208
Вкотре тон заяв КМДА мені особисто видається бридким.
Нещодавно Укрбуд, компанія свіжообраного народом України депутата Микитася, знищила будівлю за адресою Златоустівська, 35. Це був так званий флігель з ромашками, витвір кінця позаминулого чи початку минулого століття. Будівля свого часу мала статус нововиявленої пам’ятки, що означало, що руйнувати її не можна.
І от, її зруйнували. Піднявся скандал.
4 дні підлеглі Кличка мовчали, мов у рот набрали води. Нарешті, вийшов прес-реліз із заголовком «Флігель «з ромашками» на вул. Златоустівській, 35 ніколи не перебував на державному обліку як пам’ятка культурної спадщини».
Мені дуже прикро таке читати – бо враження, що це пише Укрбуд, а не київська влада. Навіщо виправдовувати забудовника? Навіщо транслювати інформацію, котра неповна, не дає можливості зрозуміти істину?
Я от про що.
У прес-релізі вказано, що, цитую «При перегляді та повторному вивчені даного об’єкту Науково-методичною радою Центру отримано додатково висновки профільних установ, а саме: Інститут «УкрНДІпроектреставрація» Міністерства регіонального розвитку та будівництва України та НДІ памяткоохоронних досліджень Міністерства культури України, в яких визначено, що будівля є аварійною, такою що втратила частину свого об’єму та не відповідає критеріям об’єкта культурної спадщини».
Мовляв, науковці, експерти, фахівці сумлінно зібралися та ретельно вивчили стан пам’ятки, її характеристики та особливості, і в єдиному пориві вирішили, що це – не пам’ятка ніяка.
Але зверніть увагу на слово «повторно» в реляціях підлеглих Кличка. За цим непримітним «повторно» міститься ціла історія – на жаль, кримінально-детективного жанру.
Справа у тому, що ново виявленою пам’яткою ця будівля стала ще у 2011 році. На той час це був нормальний, функціонуючий будинок. Був у нього тільки один недолік – лише 2 поверхи. Звісно, це створювало спокусу зруйнувати його і на місці збудувати щось поверхів на 20. Власне, так далі і пішло.
За 5 років з пам’яткою ретельно «попрацювали». По-перше, у 2013 році визнали аварійною, і мабуть, одразу ж позбавили і статусу пам’ятки, але завадила революція.
Два роки було спокійно, а на третій будинок запалав, у лютому 2016-го.
Потім зібралася відповідна комісія і зафіксувала, що флігель «втратив частину об’єму», і взагалі вже на пам’ятку не схожий. 
У вересні 2016-го, коли Микитась став депутатом парламенту, уже ніяких перешкод не було, і міська влада зняла охоронний статус із будівлі.
6 жовтня стало відомо, що будинок знищено остаточно. Ну, а далі ми отримали такий прес-реліз. 
***
Напишу заяву про злочин за статтею 298, руйнування пам’ятки. 
Окремо звернуся на Кличка, з проханням через прес-службу інформувати, які київські пам’ятки стають не пам’ятками розпорядженнями його підлеглих.
Джерело: Ігор Луценко
 

Коментарi

Коментарiв