Адвокат пояснив, хто насправді може вирішити долю Сущенка

175
Адвокат Марк Фейгін, який раніше захищав Надію Савченко, заявив, що питання щодо обміну українського журналіста Романа Сущенка, затриманого в РФ, може вирішити лише Владімір Путін.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року Романа Сущенка затримали у Москві, де він перебував із приватним візитом, звинувативши його у «шпигунстві». За словами Фейгіна, питання про його обмін не вирішують ні слідчий у цій справі, ні навіть начальник слідчого управління ФСБ Російської Федерації.
«У тій гострій ситуації, в якій перебувають відносини Росії і України, Росії та Заходу, ви ж розумієте, що ніхто не стане звільняти Сущенка просто так. Ось обмін одних на інших – це припустима конструкція. Тому я вважаю, що обмін – це та конструкція, яка припустима в цій ситуації, але просто для неї потрібно створювати умови», – наголосив в інтерв’ю Радіо Свобода адвокат.
Він зауважив, що надій на виправдання Сущенка в російському суді немає, оскільки там справу розглядатимуть як закриту «державну таємницю». 
«Тому, відповідно, я бачу тут тільки політичне рішення, але воно можливе, тільки якщо будуть публічні передумови. Тобто якщо буде обурення тим, що журналіста представили як шпигуна, взяли, заарештували, незважаючи на очевидні публічні факти, – тоді російська сторона значно швидше піде на переговори і зрештою обмін, ніж якщо про нього взагалі нічого не скажуть уже», – пояснив Фейгін.
Крім того, він висловив думку, що такий обмін буде можливим у разі ухвалення політичного рішення на затриману днями в Україні людину, яка, за твердженням Служби безпеки України, є агентом Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних Сил Росії.

Коментарi

Коментарiв