Парламент почав «війну» проти Нацбанку

232
Депутати чотирьох партій розробили законопроект, що визначає умови визнання діяльності Національного банку України незадовільною і підстави для дострокового звільнення керівників НБУ. 

Відповідно до інформації видання Дело, законопроект щодо забезпечення прозорості діяльності НБУ і підвищення його відповідальності перед суспільством №5257 зареєстрований у Верховній Раді 10 жовтня. 
Ініціатива належить очільнку Радикальної партії Олегу Ляшку, главі комітету ВРУ з питань фінансової політики Сергію Рибалці, Віктору Галасюку (обидва – Радикальна партія), співавторами стали Максим Поляков («Народний фронт»), Леонід Козаченко і Михайло Довбенко (обидва – партія «Блок Петра Порошенка»), Олег Лаврик («Самопоміч»).
Як повідомила прес-служба одного з авторів проекту, документ пропонує посилення відповідальності керівників НБУ та визначення порядку їх дострокового звільнення.
«Голова Нацбанку повинен нести персональну відповідальність за результати діяльності НБУ. Визнання діяльності центробанку незадовільною має бути підставою для дострокового звільнення його керівників. Зараз главу НБУ не можна звільнити за негативну роботу – така підстава відсутня в законі. Взагалі не визначений порядок дострокового звільнення керівників НБУ. Це потрібно виправити», – наголосив Рибалка. 
Нардепи закликали конкретизувати термін, в який Президент вносить до парламенту подання про дострокове звільнення очільника НБУ, а також визначити, що рішення про визнання факту втрати главою Нацбанку бездоганної ділової репутації вправі ухвалити парламент або глава держави. 
Крім того, в разі ухвалення відповідного закону, НБУ буде зобов’язаний докладно повідомляти про підстави віднесення банку до категорії неплатоспроможних, які заходи було вжито, щоб цього не допустити, а також публікувати трирічну звітність такого банку.

Коментарi

Коментарiв