Я зненавидів путінський режим, коли побачив його зсередини, – Солошенко

253
Колишній політв’язень Кремля Юрій Солошенко поділився спогадами і й емоціями від перебування у російському СІЗО.

«Я став справжнім патріотом. І путінський режим зненавидів, коли побачив його зсередини. Я ніколи не був анти-українцем, завжди пишався тим, що в Україні і за радянських часів вважав Українську республіку найкращою. А тепер я за неї й взагалі готовий з майстром спорту з самбо Путіним поборотись. Наша країна дорогого варта», – наголосив Солошенко.
Крім того, розповідаючи, чому він поїхав до Росії, він зауважив, що це була робоча поїздка. До того ж, людина, з якою він домовлявся щодо поставки певних виробів на завод, де він працював, фактично виманювала його з України.
«Ви розумієте, я з ним близько десяти років співпрацював, і не міг подумати. На той час я все не міг повірити, що ми з Росією воюємо, я думав в нас на Південному Сході свої заворушення влаштували. На Росію я не думав, в мене в голові не вкладалось, що ця країна може стати до нас ворожою. Коли я нарешті поїхав, сумніви закрались на паспортному контролі у Білгороді, коли дівчина спочатку перевірила в мене документи у потягу та пішла, а за деякий час повернулась та попросила знову паспорт». 
«Я дав паспорт – вона вийшла у сусіднє купе, і я почув, як вона передає телефоном мої паспортні дані. І тут я зрозумів, що щось не те. Що “ведуть” мене, але чому це, що мені можуть інкримінувати – гадки не мав. Може, думаю, пов’язано з тим, що військові дії, а мене, хоча я вже у поважному віці, перевіряють як особу чоловічої статі. От головне, про що я шкодував у СІЗО, що я там не пересів на інший потяг та не поїхав назад», – розповів в інтерв’ю ТСН екс-політв’язень Росії.
Також він поділився спогадами про перебування в СІЗО: «Камери мінялись й співкамерники мінялись. Це так незручно, всі ці перетасовки. Речі таскати. Слідчі приходили, говорять «завтра будуть слідчі дії». А назавтра ніхто не приходить, і місяць не приходить, і півтора не приходить… Все на психіку давилось. За місяць, як мене затримали, приїхав син, привіз мої речі. А слідчий в цей час поїхав у відрядження. Мені потім сказали, якби він не поїхав тоді у відрядження, то сина також би «закрили», і потім мене б давили, щоб я погоджувався інакше син сидітиме. І я би погодився вже, що приїхав Путіна вбивати, а не просто їхні секрети красти».

Коментарi

Коментарiв