Експерт розчарував українців своїм прогнозом щодо безвізу з ЄС

156
Експерт у галузі міжнародних відносин Максим Яли висловив думку, що цього року українцям не варто сподіватися на запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом. 

За словами фахівця, такий висновок можна зробити, оскільки питання про запровадження безвізового режиму між Україною і країнами ЄС не внесли на розгляд жовтневої сесії Європарламенту.
На його думку, нині основною перешкодою для запровадження візової лібералізації в Україні є відсутність так званого механізму його призупинення.
«Відсутній пункт про розгляд питання так званого механізму призупинення безвізового режиму. А це і є головною перепоною для скасування віз для України та Грузії. І поки європейські чиновники не дійдуть згоди щодо його запровадження, я переконаний, що питання про скасування віз для України не винесуть на голосування», – зауважив у колонці Обозревателя експерт. 
Крім того, як він наголосив, заважають швидкому запровадженню безвізового режиму в Україні і проблеми з електронним декларуванням доходів чиновників, що викликають так багато дискусій. 
«В Україні й досі не завершилася епопея з впровадженням електронного декларування. Як відомо, українські чиновники мають заповнити їх до 31 жовтня. Проте у Верховній Раді й досі окремі депутати намагаються уникнути публічного оприлюднення своїх статків, а також членів їхніх сімей. А це є одною з ключових умов надання безвізу Україні з боку ЄС. І про це не раз заявляли у Брюсселі після намагань зриву е-декларування ще в серпні через технічні негаразди», – пояснив Яли. 
Також, на його думку, існує ймовірність того, що наші європейські партнери використовують питання надання безвізового режиму Україні в торгах за імплементацію політичної частини Мінських домовленостей. 
 
«Тому зараз керівництву України доведеться нелегко у відстоюванні своєї позиції щодо Мінських домовленостей, адже запровадження безвізового режиму з ЄС до кінця цього року для президента Петра Порошенка є також вкрай важливим на тлі значного підвищення комунальних тарифів уже цього місяця», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв