Публіцист пояснив, що стримує Путіна від відкритої війни з Україною

142
Український публіцист, журналіст Віталій Портніков прокоментував наміри Президента РФ Владіміра Путіна побудувати газопровід «Турецький потік» і пояснив, як це вплине на Україну. 

«Головним результатом першого після відновлення відносин візиту російського президента Володимира Путіна до Стамбулу стало підписання угоди про будівництво газопроводу «Турецький потік». Як відомо, переговори про цей проект йдуть досить давно – з того часу, як Путін, роздратований вимогами Єврокомісії відмовився від будівництва «Південного потоку», – нагадав публіцист. 
Він зауважив, що в разі реалізації першої нитки «Турецького потоку» це позбавить нашу країну 15 мільярдів кубометрів транзиту газу. Але ця кількість – аж ніяк не весь газ, який проходить через українську ГТС.
«Потрібно розуміти, що головне завдання Путіна – це зовсім не зменшення обсягів транзиту, а знищення української ГТС як такої. Тому що тільки в цьому випадку він може дозволити собі відкриту інтервенцію в Україну без побоювань поставити під сумнів надійність свого газового «гаманця», – наголосив у статті для Еспресо Портніков. 
«Що ж стосується його другої гілки, то вона, як відомо, йде в нікуди – і немає абсолютно ніяких гарантій, що Москва доб’ється від європейських споживачів згоди з будівництвом частини маршруту від кордону Греції. А якщо не доб’ється – то не буде і другої нитки. Але навіть якщо і буде – всіх обсягів, які зараз траспортуються через українську ГТС, це все одно не компенсує», – зазначив журналіст. 
На його думку, Путін робитиме все можливе, щоб встигнути з обома проектами до 2019 року – часу, коли закінчується термін російсько-української угоди про транзит. Саме тому кремлівський лідер доручив керувати діями по будівництву «Північного потоку-2» своєму другу і лобісту, колишньому федеральному канцлеру Герхарду Шредеру. 
«Але крім німецьких лобістів проекту, у нього чимало опонентів в Євросоюзі. Втім, не сумніваюся, що Путін буде витрачати сили і гроші, щоб умовити цих опонентів – так, як він зараз умовив Ердоґана. Йому дуже потрібна Україна. І тому дуже потрібна війна», – пояснив автор.

Коментарi

Коментарiв