Тарас Загородній: «Чому Трампу буде складно перемогти у США»

229
Чому Трампу складно буде перемогти в США? Не тільки тому, що проти нього еліти і він сексист (його електорату це по барабану. Навіть плюс для нього), а й тому що в США як у найбільш раціональній країні світу… немає прямих виборів глави держави (наприклад, у нас прямі вибори). Cпочатку голосують люди, а потім голосують так звані виборщики за них. І в 24 штатах виборщики не зобов’язані голосувати як люди.
Чому це було зроблено? Тому що «батьки засновники» США, при всій їх демократичності, не були впевнені, що народ здатний вибрати собі адекватне керівництво. Це при тому, що в ті часи було дозволено голосувати тільки білим чоловікам-платникам податків.
Багато в США вважають цю систему лоховством. Але, як на мене, саме на Трампі буде показана вся мудрість цієї системи як «захисту від дурня».
Ви говорите українці продають голоси за гроші? Заспокойтеся. Американці теж цим активно бавилися років 200. Останні випадки були зафіксовані в часи Ліндона Джонсона. Ще не перейшли до «красивої купівлі голосів» через місцеві бюджети і велфер. Як у нас зараз в багатьох містах.
Каламутять зараз на виборах? Ще й як. Головним інструментом мухлювання є… нарізка округів, щоб не пройшли суперники (Нічого не нагадує?) Ніщо в цьому світі не ідеально.

Коментарi

Коментарiв