Європа продовжить умовляти Росію на поступки, – дипломат

198
Дипломат, колишній генеральний консул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко прокоментував резонанс навколо зустрічі «нормандської четвірки».

Яременко зауважив, що ситуація навколо проведення зустрічі нормандської четвірки досі не прояснилася. Він нагадує, що спочатку сторони обговорювали можливість зустрітися у Франції, під час візиту Путіна до Парижа. Пізніше російська сторона заявила, що він не поїде туди, після чого канцлер Німеччини Ангела Меркель нібито запросила трьох лідерів «нормандського формату» на вечерю в Берліні. 13 жовтня стало відомо, що конкретних домовленостей з цього приводу немає – лідери обговорюють лише відповідну можливість.
«Очевидно, їм просто немає про що говорити, немає жодних зрушень. Ніхто не хоче проводити чергову порожню зустріч, оскільки під її підсумком потрібно ставити свої імена. Українці використовують ситуацію, щоб показувати безперспективність мінського процесу, ставлять свої умови і заявляють, що хочуть результативної зустрічі. Йде перетягування канату, кожна сторона намагається виторгувати більш вигідні для себе умови тощо», – наголосив у статті для НВ дипломат. 
На його думку, цю зустріч таки необхідно проводити, і рано чи пізно вона пройде, оскільки  Мінський процес зайшов у глухий кут, потрібно шукати вихід з ситуації. Важливо, що ця зустріч повинна мати якісь значущі результати, а це ускладнюється тим фактом, що Росії вже ніхто не вірить, а росіяни намагаються робити вигляд, що вони нікому не вірять.
«Європейці шоковані Росією, причому ще з 2014 року. Росія повністю розтратила довіру. Тим не менш, Європа не вважає можливим йти на конфронтацію з Москвою. Її бояться, уявляють, чим це може обернутися, і тому намагаються підтримувати діалог. Може вони і не вірять у те, що можна домовитися з Росією, але продовжують нескінченні розмови, умовляння – іншого виходу з ситуації Європа не бачать», – підкреслив експерт.

Коментарi

Коментарiв