«Студентська свобода» звинуватила Міносвіти у зросійщенні України

511
Всеукраїнська студентська профспілка «Студентська Свобода» оприлюднила вимогу до Міністерства освіти і науки України припинити знищення системи викладання державною мовою в освітніх закладах та не закладати ґрунт для ще більшого зросійщення України.

У зверненні нагадано, що законопроект про освіту, ухвалений парламентом у першому читанні 6 жовтня 2016 року, за своєю суттю спрямований на повне знищення української як мови викладання в освітніх закладах. Активісти наголошують, що ця ганебна законодавча ініціатива стане приводом для розширення територій, на які спрямовуватиме свою агресію Москва, прикриваючись тезою про «захист російськомовного населення», про що неприховано говорить Президент Росії Владімір Путін.
Крім того, зазначено, що стаття 7 документа дає право на викладання в українських навчальних закладах, у тому числі вищих, мовами національних меншин. Щоправда, фактично в Україні немає навчальної бази, аби у вишах викладання відбувалося мовами меншин, тому на практиці ця стаття цинічно запровадить на всіх рівнях саме російську як мову викладання.
«Це, по суті, продовження антиукраїнської політики режиму Януковича, яку провадили Ківалов, Калєснічєнко і Табачнік. І саме регіони, де українську мову було проігноровано, занедбано, свідомо знищено, потраплять під «захист» Путіна, а на ділі – під агресію Москви, що вже призвело до анексії Криму та війни на Донбасі», – йдеться у заяві, оприлюдненій прес-центром «Свободи».
Організація констатувала, що дії чинної влади у царині освіти є антиукраїнськими.
«У Міносвіти мають пам’ятати: свого часу одіозний міністр освіти і науки України Табачнік уже намагався знищити українську освіту, на що студентство дало потужну відсіч. Чинний міністр, перш ніж продовжувати ганебну практику одного зі своїх попередників щодо знищення української мови в освітній галузі, має згадати, що студентство є рушієм усіх народних здвигів і протестів у нашому суспільстві. Тому подальші намагання щедро зрошувати та підживлювати ґрунт «русскава міра» в Україні дістануть гідну реакцію українського студентства та народу загалом. Нині українське суспільство вже свідоме, що саме мовне середовище зупинило рух російської окупації нашою державою. Саме у регіонах, де українська мова бодай не потерпала від постійних намагань знищення, зупинено чобіт Москви», – наголосили націоналісти.

Коментарi

Коментарiв