Дипломат назвав найнебезпечніший сценарій для України

188
Дипломат, колишній генеральний консул України у Стамбулі, голова управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко назвав найбільш небезпечний сценарій для України на тлі конфлікту між Росією і Заходом.

«Чим більше ускладнюються відносини між Заходом і РФ, тим сприятливішою для України стає ситуація у питанні вирішення маленьких тактичних завдань: пояснити, що немає «української криз», а йде війна; що Мінські домовленості неможливо виконати (щонайменше, деяких пунктів з їхніми формулюваннями)», – наголосив Яременко
Він зазначив, що в разі загострення відносин між Росією та країнами Заходу, що переросте «у стадію збройного чи неконтрольованого протистояння», це може бути смертельно небезпечним поворотом для України. У такій ситуації наша держава стане майданчиком для війни між РФ та Заходом.
«Україна не має союзників. У разі початку світової війни ми або залишимося без будь-якої допомоги ззовні, або будемо змушені обирати сторону протистояння без жодних гарантій безпеки чи навіть потенційних вигод для себе», – висловив думку у коментарі Дзеркалу тижня дипломат.
За його словами, у разі стабілізації відносин між Кремлем та Заходом над Україною також нависає загроза – війна на Донбасі та окупація Криму стануть предметом компромісу між ними.
«Найкращим» варіантом для України в контексті гіпотетичної «глобальної нормалізації» може бути згода між РФ і Заходом про статус-кво в Україні. Росія не рухається далі, Україна не намагається повернути території (насамперед – Крим), Захід стримує Україну, зберігаючи над нею протекторат», – підкреслив експерт.

Коментарi

Коментарiв