Експерт вважає, що санкції проти РФ повинні стати ефективнішими

208

Кандидат історичних та політичних наук, старший науковий співробітник Інституту євро-атлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд стверджує, шо Захід має величезні можливості для економічного тиску на Росію.

До недавнього часу посилилися голоси щодо скасування санкцій проти Росії незважаючи на торішні дії РФ в Сирії та Україні. І тільки нещодавно дебати з цього приводу перейшли до питання про те, чи варто посилити, послабити або просто зберегти їх. Ключовими моментами в обговоренні є ефективність санкцій та політичні шанси на їх можливе посилення – заявляє Андреас Умланд у статті для НВ.

Експерти також висловлюють побоювання, щодо їх ефективності для зміни політичної поведінки Росії, зважаючи на отримані результати введення санкцій щодо інших країн. Проте, важливо, що російська економіка більш інтегрована у світові торговельні та інвестиційні мережі, ніж багато попередніх об’єктів санкцій.

Експерт вважає, що Захід міг би заборонити імпорт нафти насамперед до ЄС, і таким чином зменшити надходження до російського бюджету. Також він може підвищити тиск, ввівши санкції проти всіх міжнародних компаній, які купують нафту в Росії, та допомагають у її транспортуванні або іншим способом сприяють енергетичній торгівлі Москви.

Така поведінка почне соціальну кризу у Росії, через послаблення обмінного курсу, стрибки цін і тому подібного. А з часом вона також вдарить і по російському військово-промисловому комплексу, адже Кремлівський режим не може дозволити скорочення соціальних виплат для того щоб використати кошти на фінансування воєнних дій, пропаганди та інших інструментів гібридної війни, – підсумував Андреас Умланд.

Коментарi

Коментарiв