Рішення ПАРЄ – символічна перемога України – політолог

166
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко прокоментував резолюція ПАРЄ, в якій Росію визнано агресором і винною в окупації Донбасу.

«Це політичне рішення. Сигнал підтримки України і засудження дій Росії – для нас це інструмент прояву міжнародної громадської думки і впливу на неї. На цю резолюцію можна посилатися, наводити її, як приклад спільної позиції більшості країн-членів ПАРЄ», – наголосив у коментарі24 Фесенко.
За його словами, ця резолюція не матиме прямих правових наслідків і не обов’язкова для виконання, але для України вона принципово важлива в політичному сенсі, як вираз солідарної позиції в нашу підтримку і осуд дій російської влади.
Також він підмітив, що такого результату вдалося досягнути завдяки діям української делегації в ПАРЄ і дипломатів: «Якщо не проштовхувати свої інтереси, не піднімати постійно питання, ніхто автоматично приймати таких резолюцій не буде. Треба самим просувати такі рішення. І тут є заслуга нашої делегації і дипломатії».
Більше того, як підкреслив експерт, заклик про виведення військ Росії з України – це обов’язкова передумова для політичного врегулювання конфлікту на тимчасово окупованому Донбасі.

Коментарi

Коментарiв