Нова «холодна війна» буде дуже швидкою і істеричною – експерт

199
Директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв у коментарі Дзеркалу тижня пояснив, кому вигідна нова «холодна війна».

«Нова «холодна війна» Росії і Старого Заходу – унікальний спосіб самоорганізації і консолідації в умовах реальної багатополярності, без претензій на глобальну перемогу. В цьому – її основна, сутнісна відмінність від «холодної війни» двох глобальних конкуруючих систем 20 століття», – зауважив політолог.
«Нова «холодна війна», яку сьогодні пов’язують із протистоянням Росії та Заходу, «русского міра» і «євроатлантичної цивілізації», – лише частина, пазл, фрагмент нової реальності. Зручний, ефективний і дуже технологічний», – висловив думку фахівець.
За його словами, ніщо так не мобілізує суспільства й міждержавні союзи, ніщо так не мотивує до економії, затягування пасків і консолідованих інвестицій приватного капіталу, держави й суспільства в нові проривні технології.
«В умовах фактично розколотого Заходу кероване протистояння вигідне як антикризовий рецепт для обох сторін», – наголосив експерт.
Відповідно до його прогнозу, нова «холодна війна» буде дуже швидкою (2-3 роки), істеричною за тональністю та локальною за дією.
«Але дуже вигідна для учасників, вона стане елементом їхніх національних і транснаціональних антикризових стратегій, форсованої модернізації та зміни технологічних укладів. Її кінець – це початок нового переговорного процесу про глибоку трансформацію правил торгівлі та політичної організації світу. Реформа ООН і зміна її характеру та складу. Нові підходи до забезпечення і підтримки глобальної безпеки. Встановлення правил нового світопорядку в умовах реальної багато полярності», – підсумував Єрмолаєв.

Коментарi

Коментарiв