В анексованому Криму відкриють справу проти відомого адвоката

169
Відомий російський адвокат Ніколай Полозов, який захищає заступника глави Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, повідомив, що у Криму проти нього планують порушити кримінальну справу.

«Проти мене в Криму зараз збираються порушувати кримінальну справу. Йде дослідча перевірка за двома статтями – 319 і 297 Кримінального кодексу РФ «образа представника влади» і «неповага до суду і до учасників процесу». Начебто від мого імені були якісь публікації в Інтернеті щодо прокурора у справі Чийгоза», – повідомив адвокат.
«Тут важливі не номери статей, за якими вони хочуть притягнути, а сам факт тиску на захист. Оскільки я, на відміну від багатьох кримських адвокатів, все-таки людина, яка приїхала, в цьому плані у мене трохи більше свободи, ніж у них. У них там сім’ї живуть і здійснювати тиск на них дуже легко», – наголосив в ефірі Громадського адвокат.
За його словами, в цій ситуації завдяки його прикладу російська влада хоче продемонструвати, що захищати кримських татар і українських політв’язнів у Росії небезпечно.
«Якщо все-таки їм вдасться «продавити» мене, здійснити цей тиск і порушити кримінальну справу, це буде дуже сумний сигнал для всіх. Це буде означати, що без захисту залишаться всі ці люди. Я сподіваюся, цього не станеться. Поки я не збираюся зупиняти свою роботу в Криму, я продовжую захищати Ахтема Чийгоза і сподіваюся, що в суперечці, хто сильніший – я чи російська влада, – я виявлюся сильніше», – підкреслив захисник.
Нагадаємо, у січні 2015 року Чийгоза затримали за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

Коментарi

Коментарiв