Російський народ не можна називати суспільством – письменник

159
Російський письменник Віктор Єрофєєв зауважив, що не може назвати російський народ суспільством, що складає лише близько 1% населення РФ насправді.

«Я категорично проти того, щоб називати російський народ суспільством. Є російський народ, а є суспільство. Є російський народ, а є суспільство – його лише трохи залишилося в Москві. Воно проявило себе в 2011-2012 роках. И пішло кудись, заховалося. А так – народ, дуже архаїчний народ. Народ, у якого свої власні цінності служивої такої людини. Але в російських казках головний герой – це солдат. Потім ідуть селяни, а піп узагалі внизу валяється», – зауважив Єрофєєв, додавши, що в російських казках є повага до українців, але головним усе одно є солдат, який «царя бачив».
 
«Ось те, що солдат бачив царя, це і є наша споконвічна лінійка цінностей. І у нас держава важливіше людини. Вона дає ініціативу, а народ підтягується. Суспільство ж, яке ми називаємо все-таки європейським суспільством, воно, навпаки, вважає, що людина важливіша за державу. У нас таких мало людей», – наголосив в інтерв’ю 112 письменник.
На його думку, в Росії «суспільство» становить лише 1% населення з огляду на опитування щодо загибелі рейсу МН17, в якому половина росіян звинуватили українців і лише 1% зізнався, що його збили російські військові.
«Я думаю, що 1% – це і є залишки суспільства. Або, принаймні, розкидані одиниці. Інтелігенція, якщо ми беремо суспільство, вона розколота по сім’ях, за професіями теж. Оскільки ті професії, які пов’язані з державою, там режисери, актори, вони всі туди пішли, до міністерства культури, а там тверді установки. Але ось є такі письменники, музиканти … Я втікач з цього моргу, тому що це такий «будинок мертвих», –  підкреслив Єрофєєв.

Коментарi

Коментарiв