Міносвіти розглядає фактично проросійський закон – активістка

195
Письменниця, активістка Лариса Ніцой описала дискусію, яка відбувалась на нараді в Міністерстві освіти та науки України щодо нового законопроекту про освіту.

Радіо Свобода нагадує, що Верховна Рада України під час першого читання вже ухвалила законопроект про освіту з положеннями, які дозволяють у вишах та школах викладати іншою мовою, окрім державної.
«Студенти у виші можуть навчатися мовами своїх меншин. Доходить до абсурду, що, наприклад, студенти вчаться на лікарів: вірменин – вірменською, кримський татарин – кримськотатарською, румун – румунською. І цей лікар потім на практиці ці знання буде використовувати в українській лікарні. Ви приходити до лікаря, а він що, з вами румунською мовою буде розмовляти?», – наголосила Ніцой.
Вона підкреслила, що повага має бути до всіх національних меншин і вони мають право вивчати власну мову, але мовою викладання предметів має бути державна, до того ж має бути передбачена методика інтеграції національних меншин в українське суспільство. Але в іншому випадку виглядає так, ніби закон цілеспрямовано писали під російську мову.
«Я підозрюю, що цей «гарненький» пункт написаний під російську мову. Просто вона не називається, але ж ми розуміємо, до чого це все ведеться. Ніхто не буде викладати студентам мовами меншин предмети. Це буде одна мова для всіх меншин – російська», – зауважила авторка.
За її словами, в документі не йдеться ані про наслідки для вчителів щодо недотримання мовної політики, ані про інтегрування нацменшин в українське суспільство.
«Якщо уявити, що я – сепаратистка, володію тільки російською мовою і не хочу й чути про українську, збираюся передавати свій світогляд дітям – я вас усіх за пояс заткну з цим законом, хто буде мені щось «по-вишиватницьки» доказувати. Цить. Закон на моєму боці. Сегреговані школи будуть; навчання мовою меншин (не кілька уроків, як у Європі чи Америці, а повністю викладання предметів) буде; навчання у вишах російською буде; звільнити «упоротих» педагогів – які підстави? В законі про це не сказано», – зазначила письменниця.

Коментарi

Коментарiв