Імпотенція і ганьба – публіцист про низку рішень ЄС

191
Відомий український журналіст, публіцист Віталій Портніков у статті дляРадіо Свобода зауважив, що світ уже побачив багато сигналів щодо недосконалості ЄС, зокрема йдеться і про його рішення щодо України.

Портніков нагадав, що регіональний парламент Валлонії відмовився надати уряду Бельгії право підписувати угоду про торговельно-економічне співробітництво Європейського союзу та Канади. Тепер ця угода, до якої у більшості європейців було куди менше претензій, ніж в аналогічного договору зі Сполученими Штатами, навряд чи буде підписана на саміті Європейський союз – Канада 27 жовтня. Таким чином, під питанням залишається сама стратегія вільного економічного розвитку європейського континенту.
За його словами, перший дзвінок, що продемонстрував всю недосконалість Європейського Союзу з точки зору ухвалення відповідальних рішень і руху вперед, був пов’язаний з Україною, коли під час консультативного референдуму в Нідерландах більшість учасників не погодили угоду про асоціацію між Україною та ЄС.
«Уся історія з цим референдумом – приклад безвідповідальності і популізму. Популістським був сам нідерландський закон, який фактично ставив під сумнів сенс виборної демократії і підмінив її охлократією. Але ми звично вмовляємо себе тим, що справа не в європейцях, а в нас. І реформи у нас не йдуть, і корупції занадто багато, і бояться війни на наших кордонах. Європейські бюрократи вважають за краще підтримувати нас в цьому самобичуванні», – наголосив журналіст.
«У дійсності справа – не в Україні. Справа в неефективності інституцій Європейського союзу, в недопрацьованості механізмів ухвалення рішень, у перемозі популізму, безвідповідальності і дурості над відповідальністю і прагматизмом. Те, що сьогодні відбувається із рішеннями європейських інституцій із принципових питань – це імпотенція і ганьба», – підкреслив публіцист.

Коментарi

Коментарiв