«Усе йде до заморожування конфлікту, а цей сценарій невигідний Україні», – експерт

163

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський прокоментував стан та перспективи розвитку ситуації на Донбасі в контексті Мінських угод. Експерт наголосив: окрім зниження інтенсивності вогню, перемир’я на Донбасі жодних істотних результатів не принесло, оскільки сторони залишилися при своїх інтересах і ніхто не збирається поступатися. Причиною глухого кута в переговорах стала хибна позиція чинної української влади щодо поєднання внутрішньополітичних питань і пошуку відповіді на агресію Росії.

«Усе йде до заморожування конфлікту, а цей сценарій невигідний Україні», – експерт

На переконання Миколи Сунгуровського, підхід до переформатування Мінських переговорів і їх порядку денного був помилковим. «Вочевидь, потрібно було розділити процес врегулювання конфлікту на два формати: у першому українська влада веде переговори з представниками невизнаних республік, причому в такому ключі, в якому будь-яка країна веде переговори з терористами (про закінчення бойових дій, про обмін військовополоненими, про відведення озброєння і гуманітарну допомогу тощо); в іншому форматі за участі України, Росії і представників Заходу йдеться про капітуляцію Москви в цій війні, тобто про примус країни-агресора до відмови від своїх цілей (припинення підтримки сепаратистів, а також відновлення контролю над кордоном, виведення російських військ і т. д.). З таким підходом це могло б чимось закінчитися. Але в змішаному порядку денному я не бачу можливостей для яких-небудь компромісів», – наголосив експерт.
Він підкреслив: Путін піде до кінця, йому потрібний контроль над Україною, щоб вона залишалася в орбіті Кремля. Україна, тим часом, не може піти на будь-які зміни Конституції в питанні самопроголошених «республік», бо це загрожує внутрішньою дестабілізацією країни.
«Ті, хто воював, обов’язково запитають у влади, заради чого все це було, і вважатимуть таке рішення державною зрадою. Усе йде до заморожування конфлікту, а цей сценарій Україні невигідний. Він гальмує реформи у всіх інших сферах життєдіяльності держави і створює ґрунт для дестабілізації ситуації в решті регіонів країни», – вважає військовий експерт Центру Разумкова.

Коментарi

Коментарiв